Bajkowy Booksprint

27 października w Mediatece odbył się Bajkowy booksprint. Booksprint to metoda szybkiego pisania książki z wykorzystaniem narzędzi do grupowej pracy on-line. W ciągu 2 h dwunastu uczniów wszystkich działdowskich szkół podstawowych napisało cztery bajki. Była to m.in. „Historia o 3 góralach”, „Bajka o czarownicy”, „Morskie przygody” oraz „Pasterz Dobromir”. Napisane bajki po obróbce edytorskiej opublikujemy na naszej stronie internetowej jako ebook na wolnej licencji do bezpłatnego pobrania dla każdego. Całe spotkanie odbyło się w ramach projektu „ZABAJKOWANI 3”. Było to działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wnętrze biblioteki,mediateka. Sześć dziewczynek przy komputerach biorą udział w bajkowym booksprincie.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Trzech chłopców przed komputerem.
Wnętrze biblioteki,mediateka.  Przy komputerach młodzież  biorąca udział w bajkowym booksprincie.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Uczestnicy konkursu bajkowego booksprintu, w środku sztaluga z plakatem ''Zabajkowani''.
Przy komputerach młodzież biorąca udział w bajkowym booksprincie.
Przy komputerach młodzież biorąca udział w bajkowym booksprincie. Zajęcis prowadzi bibliotekarka Małgorzata Trąmpczyńska.