Gra Miejska „Podróż po Unii Europejskiej”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich zorganizowała dla uczniów działdowskich gimnazjów grę miejską dotyczącą Unii Europejskiej. Na pięciu stanowiskach, dotyczących m. in. Historii UE, kultury krajów Unii Europejskiej cztery drużyny zmierzyły się z dziesięcioma zadaniami o różnym stopniu trudności. Uczestnicy gry musieli m.in. wymyślić limeryk o UE czy stworzyć układ taneczny, który będzie tańcem UE. Po dogrywce zwyciężyła ostatecznie drużyna z Gimnazjum nr 2 w składzie: Alicja Rosłon, Kacper Kocieba, Kasia Dudzińska, Wiktoria Groblewska, Jan Murawski. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział, szczególnie chcieliśmy podziękować Miejskiemu Domowi Kultury, Urzędowi Stanu Cywilnego, Warmińsko-Mazurskiemu Funduszowi Poręczeń Kredytowych i Urzędowi Miasta za udostępnienie nam przestrzeni na stanowiska i za wszelką pomoc. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w akcji.

Wnętrze biblioteki,mediateka. Na krzesełkach siedzą uczestnicy Gry Miejskiej ''Podróż po Unii Europejskiej''.