Andrzej Mastalerz i Wojciech Kass – Poezja na zamkowym dziedzińcu

26 lipca 2020 r. na zamkowym dziedzińcu w Działdowie odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach VIII serii Powiatowych Wieczorów z Poezją. Andrzej Mastalerz znany z licznych ról filmowych zinterpretował twórczość wybitnego poety Wojciecha Kassa. Organizatorami wieczoru było Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, MDK Działdowo, Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie oraz Muzeum Pogranicza w Działdowie. Wojciech Kass natomiast opowiedział o swoich wrażeniach po zapoznaniu się z książką podsumowującą „7 lat Powiatowych Wieczorów z Poezją”. Powiedział m.in. że jest w niej dążenie do spotkania człowieka z człowiekiem, co jest szczególnie wymowne w czasach pandemii i ograniczeń. Wokalnie oprawił spotkanie utalentowany i wielokrotnie nagradzany w różnych konkursach Michał Grocki. Zapraszamy na kolejne spotkania: 02 sierpnia Mariusz Jakus przeczyta wiersze Zbigniewa Kędzierskiego a 09 sierpnia Joanna Trzepiecińska zapozna nas z twórczością Piotra Kozikowskiego. Zdj. Darek Buczyński . Dziękujemy.

Przy stoliku siedzą aktor Andrzej Mastalerz oraz poeta Wojciech Kassa.
Dziedziniec zamkowy w Działdowie. Przy stoliku siedzi Andrzej Mastalerz i poeta Wojciech Kassa obok stoi młody chłopiec z mikrofonem.
Plakat na którym jest pan Andrzej Mastalerz.
Dziedziniec zamkowy w Działdowie. Wszyscy zgromadzeni goście siedzą na krzesłach słuchają poezji Wojciecha Kass.