Spotkanie DKK SP2

17 kwietnia (środa) w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie, miało miejsce spotkanie DKK SP2. Zebrani dyskutowali na temat książki „Zapomnieć Różę” pisarki Ewy Barańskiej. To książka, która pokazuje szkolne środowisko młodzieży rozbite na grupy. „Elita” nadaje ton życiu w klasie i nikt nie ośmiela się przeciwstawić tej grupie. Reszta, mimo iż uczęszcza do liceum dla najzdolniejszych, nie przeciwstawia się takiemu stanowi rzeczy. Gdy do klasy dołącza Róża, zdolna, wrażliwa, staje się klasowym kozłem ofiarnym. Nie potrafi się przeciwstawić „elicie”, która znajduje wiele okazji, aby ją upokorzyć i skrzywdzić. Róża nie ma wsparcia wśród najbliższej rodziny, nie ma przyjaciół, obciążona jest obowiązkami domowymi. Jednak jakby na przekór tym przeciwnościom losu popularność Róży, dzięki wydaniu książki jej autorstwa, rośnie. Niestety odbija się to niekorzystnie na jej stosunkach z rówieśnikami. Ich agresja przyjmuje ostateczny wymiar.

Lektura książki wywarła wielkie wrażenie na czytelniczkach, które były zbulwersowane postępowaniem klasowej elity i zakończeniem powieści. Uznały jednak, że przedstawiona fabuła nie odbiega od rzeczywistości i dlatego ta lektura znalazła u nich uznanie .

Ze względu na strajk nauczycieli spotkanie nie odbyło się w bibliotece szkolnej lecz w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej, ale przebiegało jak zwykle we wspaniałej atmosferze. Dziękujemy za słodki poczęstunek.

Wnętrze biblioteki. Na kanapach siedzą członkinie DKK ze SP nr2.  Zebrane dyskutowały na temat książki „Zapomnieć Różę” pisarki Ewy Barańskiej.