Klub wakacyjnej książki -relacja

Drugim zadaniem projektu „(Nie)Zwykła Biblioteka” był „Klub Wakacyjnej Książki”. Wszystkie osoby, które chciały wziąć udział w działaniu i zgłosiły się do Biblioteki otrzymały książkę Waldemara Mierzwy pt. „Zrozumieć Mazury”. Po przeczytaniu lektury w domowym zaciszu uczestnicy Klubu spotkali się (29.07.2021) działanie to z uwagi na dobór lektury adresowane było do osób dorosłych. Dyskusja na temat lektury przy filiżance kawy-herbaty i ciastku miało niecodzienny wydźwięk.
Po przeczytaniu 50 różnych opowieści poznajemy ten malowniczy region jakim są MAZURY.
Celowo wybraliśmy tą książkę, ponieważ Waldemar Mierzwa to historyk, którego gościliśmy w naszej Bibliotece niejednokrotnie. Jego książki cieszą się wielkim zainteresowaniem czego jesteśmy świadkami dużej liczby odbiorców. Spotkanie poprowadziła Pani Ewa Sotomska wieloletni moderator Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Działdowie. Cieszymy się że nasze działanie znalazło tylu odbiorców i wywołało tyle ciekawych rozmów i refleksji, a nawet śpiew! Dziękujemy i przypominamy, iż cały Projekt „(Nie)Zwykła Biblioteka” uzyskał dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” oraz logotypu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

przy stole siedzą członkowie klubu książki, na stole jeżą książki
przy stole siedzą członkowie klubu książki