Wielkie wojny w Prusach XIII-XX wiek – wykład dr Tomasza Glinieckiego

Wczoraj tj. 08.12.2021 roku, w Bibliotece Publicznej, odbyła się premiera książki pt. „Wielkie wojny w Prusach XII-XX wiek”. Jest to praca zbiorowa pod redakcją Witolda Gieszczyńskiego, Norberta Kasparka oraz Jerzego Maronia. Jej współwydawcami są Oficyna Wydawnicza RETMAN, Archiwum Państwowe w Olsztynie oraz Instytut Północny w Olsztynie. Podczas wczorajszego spotkania nasz gość specjalny a zarazem współautor książki – dr Tomasz Gliniecki, opowiedział zebranej publiczności o zdobywaniu przez Rosjan Prus Wschodnich w latach 1944-1945. Gości przywitała Justyna Lytvyn- dyrektor biblioteki a słowa wstępu odnośnie współautora książki jak i samej publikacji, wygłosił Waldemar Mierzwa, historyk, publicysta, właściciel i redaktor Oficyny Wydawniczej „Retman” w Dąbrównie.

w fotelach siedzą dr Tomasz Gliniecki i Waldemar Mierzwa, w tle plakat ze promocyjny i ekran projektora
w fotelu siedzi dr Tomasz Gliniecki,  w tle plakat ze promocyjny i ekran projektora z wyświetlonym czarno=białym zdjęciem czołgu niemieckiego
na krzesłach siedzi publiczność przybyła na wykład dr Tomasza Glinieckiego