„Naszyjnik na specjalne okazje” Renaty Buczyńskiej

29 czerwca 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zorganizowała i przeprowadziła spotkanie promujące nowy tomik wierszy Renaty Buczyńskiej (działdowskiej poetki i animatorki kultury, Prezeski Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa), zatytułowany „Naszyjnik na specjalne okazje”. Uczestników wczorajszego wydarzenia przywitała dyrektor MBP Justyna Lytvyn. Podczas spotkania, bardzo licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać wybranych wierszy z najnowszego tomiku poetki, które prezentowali członkowie Działdowskiej Kuźni Słowa: Gosia Grabowska, Iwona Misiopecka, Jadwiga Smółka, Anna Kaszubska, Sylwia Kaczmarska, a także siostrzenica Pani Renaty Marta Lelińska. O piękną muzyczną oprawę spotkania zadbały Kornelia Falk i Marta Wiadrowska. Niezwykłą niespodzianką dla uczestników wieczoru była inscenizacja teatralna „Tryptyku miłosnego”, autorstwa naszej poetki, przygotowana specjalnie na to wydarzenie przez aktorów z Miejskiego Domu Kultury (Katarzynę Janke, Adama Sienkiewicza, Marka Lecha) pod kierunkiem Marzanny Bieleckiej-Maćkowiak. Pan Edwin Kłosowski (członek DKS) zaprezentował wiersz własnego autorstwa, dedykowany Renacie Buczyńskiej. Spotkanie poprowadzili Elżbieta Zakrzewska i Piotr Kozikowski. Scenografię przygotowała Emilia Wołejszo.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za obecność.

Front biblioteki. Przed budynkiem trwa spotkanie autorskie. Zebrana publiczność siedzi na placu przed biblioteką, jest słoneczna piękna pogoda. Przed nimi stoi Piotr Kozikowski, który prowadzi to spotkanie, po Jego lewej stronie stoi Elżbieta Zakrzewska( współprowadząca spotkanie) obok niej siedzi Renata Buczyńska. Nad całą trójką stoi rozłożony duży parasol przeciwsłoneczny. W tle widzimy dekoracje: zielone tablice, ogromne okrągłe kwiaty dmuchawca i wysokie zielone trawy.
Front biblioteki. Przed budynkiem BIBLIOTEKI Dyrektor Justyna Lytvyn wita zebraną na spotkaniu Publiczność (kobieta trzyma w dłoni mikrofon).  Obok dyrektor MBP stoją prowadzący: Piotr Kozikowski,Elżbieta Zakrzewska oraz gość główny Renata Buczyńska. Wszyscy zwróceni są twarzami w stronę przemawiającej.
Plac pomiędzy biblioteką a Miejskim Domem Kultury. Słoneczna pogoda. Na placu jest rozstawionych ponad 100 krzesłach, na których zasiada publiczność. Jest piękna słoneczna pogoda, plac oświetla słońce.
Na zdjęciu widzimy 4 osoby, znajdujące się przed budynkiem biblioteki. Od lewej stoi Piotr Kozikowski, obok niego  Pan Edwin Kłosowski deklamujący wiersz poetki. Obok mężczyzn zasiadają w fotelach Elżbieta Zakrzewska oraz Renata Buczyńska.
Na zdjęciu ogromna ponad stu osobowa publiczność znajdująca się na placu przed Miejską Biblioteka Publiczna w Działdowie.
Po lewej stronie siedzą prowadzący spotkanie wraz z autorką Renatą Buczyńską, wsłuchani w głos Marty Wiadrowskiej, która śpiewa dla publiczności.