Teatra Maska – Wakacyjna Biblioteka

Dziś zaprosiliśmy dzieci do obejrzenia przedstawienia pt. „Prastara Książnica – Skarb i tajemnica” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.Spektakl opowiadał o piratce Kirze, która pewnego dnia dotarła do zaginionej wyspy, na której miał być ukryty skarb. Kiedy szczęśliwa próbowała otworzyć swoją internetowa mapę, okazało się, że na wyspie nie ma…. WiFi! Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze internet, którego teraz nie ma. Na szczęście dziewczynka spotkała kangura i lwa – mieszkańców wyspy. Nowi znajomi zaprowadzili Kirę do Szamana, który był najmądrzejszym człowiekiem na całej planecie. Dzięki niemu wszyscy mogli dowiedzieć się, że prawdziwym bogactwem nie jest skarb, ukryty gdzieś daleko na wyspie, ale nasza wiedza, którą pogłębić możemy w bibliotekach, czytając książki.Po przedstawieniu dzieci wzięły udział w animacjach pt. „Wyspa pełna Minionków”. Przedstawienie i animacje zorganizowane były w ramach projektu „Wakacyjna Biblioteka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

AC

dwoje aktorów (lew i pirat) teatru Maska  na tle kurtyny dekoracji  z wyspą i palmami, przed nimi siedzi publiczność
dwoje aktorów teatru Maska  na tle kurtyny dekoracji  z wyspą i palmami
dwoje aktorów  teatru Maska  na tle kurtyny dekoracji  z wyspą i palmami