Spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem

20 kwietnia o godzinie 18:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie z Wojciechem Kassem, podczas którego poeta zaprezentował swój najnowszy tom wierszy „Otwarte na klucz” (Wyd. ISKRY 2023). Wojciech Kass jest znanym poetą, eseistą, kustoszem i dyrektorem Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Członkiem redakcji dwumiesięcznika literackiego „Topos”, a także pomysłodawcą i wieloletnim sekretarzem przyznawanej od 2011 roku Nagrody Poetyckiej „Orfeusz” na najlepszy tom poetycki wydany w Polsce. W ciągu swojej kariery otrzymał wiele nagród poetyckich i wyróżnień m.in. naszą działdowską „Katarzynkę”. W czasie wystąpienia poeta zachęcał publiczność do odkrywania własnego pióra i wyrażania siebie w poezji. Uchylił rąbka tajemnicy odnośnie swojego warsztatu twórczego, a także przedstawił kilka wierszy ze swojego najnowszego tomiku. Niespodzianką przygotowaną dla przybyłych na to spotkanie gości, była prezentacja wybranych fragmentów filmu o życiu i twórczości Wojciecha Kassa zatytułowanego „Kass i świecące kamienie”(realizacja i reżyseria Beata Netz). Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Piotr Kozikowskie zapowiada Wojciecha Kassa
Publiczności siedzi na krzesłach w sali podczas spotkania autorskiego
Wojciech Kass stoi z mikrofonem przed publiczności