Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

Rozpoczęliśmy XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 08 –15 V 2023 pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA”. W ramach Tygodnia Bibliotek 8.05.2023 odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek. Pani Justyna Bednarek jest absolwentką romanistyki, dziennikarką i autorką ponad 70 książek dla dzieci i dorosłych. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zostały uznane za najlepszą książkę dziecięcą 2015 roku, w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka”, zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książki Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY. W kwietniu 2017 roku ukazał się drugi tom skarpetkowych przygód: „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)” – pierwszy nakład w wysokości 10.000 wybył z magazynu wydawnictwa w ciągu dwóch tygodni. Kolejne książki poświęcone skarpetkom takie jak: „Banda czarnej frotte”, ”Zielone piórko Zbigniewa”, „Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?”, „Sekretna historia ludz… skarpetek” są chętnie wypożyczane przez dzieci i rodziców.

Podczas spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. „Skarpetki nie do pary”. Na konkurs wpłynęło 45 pięknych prac, z czego jury nagrodziło następujące osoby:

I miejsce – Seweryn Jarzynka kl. „II b” – SP4

II miejsce – Nina Hasiak kl. „II b” – SP4 Weronika Beata Krajewska kl. „I b” – SP 2

III miejsce – Zofia Wadecka kl. „II c” – SP 3

Przyznano również nagrodę specjalną Biblioteki dla Antoniny Nowakowskiej kl. „ III a” – SP4

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu, ponieważ wszystkie prace są piękne i zasługują na nagrodę.

Justyna Bednarek z maskotką-postacią ze swoich książek
Justyna Bednarek podczas spotkania autorskiego stoi przed dziećmi uczestniczącymi w spotkaniu autorskim
Justyna Bednarek wręcza nagrody w konkursie "skarpetki nie do pary"
Bibliotekarka zapowiada a spotkanie autorskie z Justyna Bednarek