Narodowe Czytanie 2023

9 września 2023 r. odbyła się dwunasta edycja wspaniałego wydarzenie Narodowego Czytania. Tego dnia mieliśmy okazję słuchać fascynujących czytań, które zostały zaprezentowane przez przedstawicieli władz powiatu i miasta, a także przez samych mieszkańców Działdowa. Wspólnie zagłębialiśmy się w lekturę jednego z najważniejszych polskich dzieł literackich – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Całe wydarzenie było pełne podniosłej atmosfery i entuzjazmu. Każdy, kto uczestniczył w tym wydarzeniu, poczuł się częścią czegoś wyjątkowego, czegoś większego niż tylko czytanie. Było to doskonałe okazja, aby celebrować i podziwiać znaczenie literatury oraz jej wpływ na nasze codzienne życie.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, a także wszystkim mieszkańcom Działdowa, którzy wzięli w nim udział.Wasza obecność była niezwykle ważna i przyczyniła się do sukcesu całej inicjatywy.

Zachęcam wszystkich do kontynuowania swojej przygody z książkami i odkrywania nowych literackich skarbów.

Narodowe Czytanie 2023, przedstawiciele bibliotek czytają słowa wstępu
Narodowe Czytanie 2023, publiczność siedząca na krzesłach w mediatece biblioteki
akcent muzyczny podczas narodowego Czytania
Narodowe Czytanie 2023, przedstawiciele władz miasta i powiatu czytają fragmenty książki