Spotkanie z Waldemarem Mierzwą

Wczoraj mieliśmy zaszczyt gościć fantastycznego gościa — Waldemara Mierzwę, historyka, regionalistę, publicystę, autora i wydawcę mazurskiego, właściciela Moja Biblioteka Mazurska. Oficyna Wydawnicza Retman z siedzibą w Dąbrównie.

To niezwykłe spotkanie było okazją do rozmowy o literaturze, historii i naszych pięknych Mazurach.

Spotkanie z Waldemarem Mierzwą, który od lat promuje literaturę mazurską, przyczyniając się tym samym do zachowania dziedzictwa kulturowego naszego regionu, było wspaniałą okazją do poznania nowej książki „Dzieci Jerominów”.

Jest to dzieło, pochodzącego z leśniczówki Piersławek Ernsta Wiecherta. Niezwykle klimatyczna opowieść o losach mieszkańców niewielkiej, już nieistniejącej wsi w powiecie piskim.

Dziękujemy naszemu gościowi za obecność i podzielenie się swoją pasją i wiedzą z naszymi czytelnikami. To spotkanie było wyjątkowym wydarzeniem, które pozostanie w naszej pamięci.

Jeśli nie mieliście Państwo okazji dołączyć do nas wczoraj, nie martwcie się! Na portalu Moje Działdowo dostępna jest relacja online z tego spotkania, za co serdecznie dziękujemy.