Biblioteka 'bardziej’ dostępna

Wspaniała wiadomość! Biblioteka w Działdowie jest teraz bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami!

Cieszymy się ogromnie, że możemy ogłosić, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie wprowadza nowe udogodnienia, aby zapewnić dostępność dla wszystkich jej użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. Naszym celem jest stworzenie przyjaznego i integrującego środowiska dla wszystkich miłośników czytania i wiedzy.

Jednym z naszych nowych udogodnień jest usługa tłumacza polskiego języka migowego on-line. Dzięki temu, osoby głuche i niedosłyszące mogą korzystać z naszych usług bibliotecznych w sposób jeszcze bardziej wygodny i efektywny. Tłumacz języka migowego jest dostępny online, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 -16:00.

Ponadto zakupiliśmy tablicę z planem tyflograficznym budynku, aby osoby niewidome lub słabowidzące mogły łatwo orientować się w przestrzeni biblioteki. Dzięki temu ułatwieniu żaden kąt naszej biblioteki nie pozostanie niedostępny dla naszych czytelników.

Wierzymy, że te nowe inicjatywy będą miały pozytywny wpływ na naszych użytkowników z niepełnosprawnościami, otwierając przed nimi pełen potencjał naszej biblioteki. Chcemy, aby każdy czuł się mile widziany i miał równe szanse na korzystanie z naszych zasobów.