Demony, duchy, zjawy, strachy — wystawa

Od 1 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie poskramiamy diabły, zjawy, złe duchy i inne upiory, które przybyły do nas prosto z Olsztyna wraz z wystawą „Demony, duchy. Kto mieszka w bajkach Warmii i Mazur”. Autorka wystawy Anita Romulewicz — kierownik Pracowni Regionalnej i Informatorium Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie w bardzo interesujący sposób prezentuje nam wybór legendarnych i baśniowych postaci, stworzeń i upiorów, znanych z warmińskich i mazurskich gadek oraz powiastek ludowych. Postacie te dla jednych są tylko wytworem wyobraźni i wspaniałym dziedzictwem kulturowym a dla innych ciągłym elementem realnie wpływającym na życie i postępowanie.

Zapraszamy na Antresolę, gdzie ekspozycja będzie dostępna do końca miesiąca. Koniecznie musicie ją zobaczyć