Z okazji Roku Chopinowskiego MBP w Działdowie zorganizowała dla powiatu działdowskiego spotkania muzyczne z Izabellą Klebańską

Z okazji Roku Chopinowskiego Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zorganizowała w ramach zadań powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu działdowskiego spotkania muzyczne z Izabellą Klebańską, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką wielu książek dla dzieci popularyzujących muzykę (m.in. Muzyczna zgraja, Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie, Jak tańczono przed wiekami czyli taniec z figurami). W czasie spotkań, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Księżym Dworze, w gminnych bibliotekach publicznych w Iłowie, Płośnicy, Lidzbarku, Rybnie oraz w Oddziale dla dzieci MBP w Działdowie dzieci poznały biografię Fryderyka Chopina, słuchały fragmentów utworów muzycznych odtwarzanych z płyty, jak i wykonywanych na skrzypcach przez autorkę, brały udział w muzycznej zabawie.

Wnętrze biblioteki. Na skrzypcach gra Izabella Klebańska absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w tle regały z książkami.
Wnętrze biblioteki. Na krzesełkach siedzi młodzież zgromadzona na spotkanie z Izabellą Klebańską, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką wielu książek dla dzieci popularyzujących muzykę.
Wnętrze biblioteki. Na skrzypcach gra Izabella Klebańska absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, w tle regały z książkami i dzieci.
Izabella Klebańska podpisuje dzieciom swoje książki.
Przy stoliku podpisuje swoją książkę młodemu czytelnikowi Izabella Klebańska za nim kolejka dzieci po autograf.
Przy stoliku podpisuje swoją książkę młodemu czytelnikowi Izabella Klebańska.
Młodzież zgromadzona na spotkanie z Izabellą Klebańską, absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, autorką wielu książek dla dzieci popularyzujących muzykę.
kącik w bibliotece poświęcony Szopenowi, stolik  a na nim książki, dookoła pluszowe zabawki
Wystawa książek i zdjęć Fryderyka Chopina w bibliotece.
Dekoracja na oknie Nuty Chopina, zdjęcie Chopina, napis Izabella Klebańska.
Grupa dzieci z Izabellą Klebańską podczas zajęć muzycznych.
 Na skrzypcach gra Izabella Klebańska absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i grupa dzieci.