Warsztaty archeologiczne z Anną Jaklewicz

Archeolog zajmuje się badaniem pozostałości w dawnych kulturach i cywilizacjach. Na podstawie odkrytych zabytków próbuje uzupełnić luki w wiedzy o przeszłości. Skąd jednak wie, gdzie prowadzić wykopaliska, by coś odkryć? Czy szuka także dinozaurów? Jakich narzędzi używa do pracy? Co dzieje się ze zabytkami po wykopaliskach? Tych i innych rzeczy dowiedzieli się dziś uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie, którzy w ramach projektu „(Nie)poczytalni” wzięli udział w warsztatach archeologicznych z prawdziwą archeolożką, pisarką i podróżniczką Anną Jaklewicz. „Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.”

Wnętrze biblioteki,mediateka. Na krzesełkach siedzą dzieci, uważnie słuchają pani archeolog Anny Jaklewicz. W tle na monitorze projekcja archeologiczna.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Dzieci wykonują zajęcia archeologiczne,przekopują piasek w miskach plastikowych.
Chłopiec uzupełnia kartę dokumentacji zabytku na drugiej stronie karty wykonuje rysunek kamienia i bransoletki.