Prace Hieronima Skurpskiego do konkursu fotograficznego

wielkie-kopiowanie-mistrza-Skurpskiego

Drodzy Czytelnicy!

Wybraliśmy kilka prac z bogatej twórczości Hieronima Skurpskiego! Więcej reprodukcji znajdziecie w Wypożyczalni dla Dorosłych na specjalnej wystawce! Zachęcamy do udziału w naszym konkursie fotograficznym, który realizujemy w ramach projektu „Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu Patriotyzm Jutra.

Dziękujemy wydawnictwu Mazurskiego Towarzystwa Ewangelickiego („Hieronim Skurpski”, red. Erwin Kruk, wyd. Olsztyn 2004), wydawnictwu Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych („Szkicowniki z lat 1939-1964”, wyd. Olsztyn 2008, „Szkicowniki z lat 1964-1980”, wyd. Olsztyn 2008 „Szkicowniki z lat 1980-2006”, wyd. Olsztyn 2009), wydawnictwu Galerii Sztuki Współczesnej BWA Olsztyn”Hieronim Skurpski. Malarstwo, rysunek, akwarela : wystawa jubileuszowa 70-lecie urodzin „, wyd. Olsztyn 1984) za wyrażenie zgody na wykorzystanie skanów reprodukcji obrazów Hieronima Skurpskiego z wyżej wymienionych publikacji.