Piracka Przygoda

Ahoj PRZYGODO!!! Dziś pod BANDERĄ „BiblioCzas-u” drużyny reprezentujące uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych z Działdowa uczestniczyli w grze miejskiej „Piracka Przygoda”. Zabawę zaczęliśmy od pasowania na Pirata i uzupełnienia dziecięcej garderoby w niezbędne pirackie atrybuty. Uczniowie wraz z opiekunami podążali zgodnie z otrzymaną mapą i odwiedzali wskazane miejsca zdobywając „Pirackie sprawności”, tworząc „Piracką banderę”, odczytując zaszyfrowany „List w butelce” i rozwiązując „Pirackie łamigłówki”. Niezapomniana zabawa uwieńczona została słodkim poczęstunkiem i nagrodzeniem każdego uczestnika  Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie miejsce ze Szkoły Podstawowej nr 4, trzecie ze Szkoły Podstawowej nr 2 i czwarte miejsce ze Szkoły Podstawowej nr 1. Tą niesamowitą przygodę uwieńczyliśmy na statku Magellana, który zacumował kilka lat temu na placu przy bibliotece i dziś po raz pierwszy na jego pokładzie gościli PRAWDZIWI PIRACI!!!

Na szybie plakat z napisem ''Gra Miejska Piracka Przygoda'', na plakacie piracki statek, i skarb piratów.
Na stoliku przedmioty pirackie, świeca.
Na stolikach poczęstunek dla dzieci, napoje, cukierki, ciastka.
Przy stolikach siedzą dzieci, na stolikach poczęstunek, napoje i ciastka.
Wnętrze biblioteki, przy stoliku siedzą dzieci obok dwie panie bibliotekarki.
Wnętrze zamku działdowskiego, przy stoliku siedzą dzieci i rozwiązują zadania z gry miejskiej.
Na placu zabaw obok MBP dzieci trzymają w reku balony z okazji pirackiej gry miejskiej.
Wnętrze biblioteki, nagrody dla dzieci wręcza bibliotekarka Ania Wiśniewska z okazji wzięcia udziału  w mobilnej grze miejskiej.
Wnętrze biblioteki, dyplomy dla dzieci wręcza bibliotekarka Aleksandra Cybulska z okazji wzięcia udziału  w mobilnej grze miejskiej.
Wnętrze biblioteki, pięcioro dzieci przebrane za piratów.
Wnętrze biblioteki, przy stoliku pięcioro dzieci przebrane za piratów.
Wnętrze biblioteki, grupa dzieci siedzi na krzesełkach w pirackich strojach.
Wnętrze biblioteki, bibliotekarka Ania Wiśniewska pokazuje chłopcu skarb piratów.
Wnętrze biblioteki, bibliotekarka Ania Wiśniewska pasuje dzieci na pirata.
Wnętrze biblioteki, pięcioro dzieci siedzi przy stoliku i rozwiązuje zagadki pirackie.
Czworo dzieci bawi się małymi piłeczkami.