Nasza wizyta w Przedszkolu „U Misia”

Odwiedziliśmy dziś „Przedszkole U Misia” informując o pilotażowy projekcie dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Korzystając z okazji czytaliśmy przedszkolamom teatrzyk paluszkowy „Czerwony Kapturek” oraz „Tupcio Chrupcio. Dbam o zęby”. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Wnętrze Przedszkola ''U Misia'' bibliotekarka Ania Wiśniewska opowiada o projekcie pilotażowym dla trzylatków.