XVIII Tydzień Bibliotek – 12 maja 3/3

Z ogromną przyjemnością chcemy zapowiedzieć kolejną poetkę.

Działdowianka, emerytowana nauczycielka przedszkola, członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa, autorka wielu wspaniałych wierszy. Na podstawie Jej opowiadania zatytułowanego „Druciany Krzyżyk” w 2019 r. Marcin Troński wyreżyserował słuchowisko dla Programu I Polskiego Radia . W tym roku ukazał się również Jej zbiór wierszy „Poetą się bywa…”. Jej wiersze ukazały się w Działdowskich Almanachach Poezji, w „Portfelu Literackim, w książce dla dzieci „Vigusiowa Kuźnia Słowa”, w antologiach: „ Działdowo. Miasto moje a w nim…” i „Działdowska Kuźnia Słowa Dzieciom. Baśnie, opowiadania i bajeczki.” Od 2007 r. współpracuje z Wydawnictwem Sióstr Loretanek jako autorka opowiadań. Laureatka wielu konkursów m.in. zajęła I miejsce w kategorii „dorośli” w konkursie „Zostań autorem legendy o Działdowie”. #znajdzieszmniewbibliotece – Krystyna Sztramska.

Krystyna Sztramska w bibliotece