XVIII Tydzień Bibliotek – 13 maja 1/3

To już 6 dzień naszej akcji #znajdzieszmniewbibliotece

Serdecznie dziękujemy, że nam towarzyszycie i spieszymy opowiedzieć Wam kilka słów o naszej kolejnej poetce.

Mieszka w Drzazgach k/Działdowa. Wiersze pisze od października 1991. Jej literacki debiut nastąpił w publikacji zbiorowej dla dzieci pt. „Vigusiowa Kuźnia Słowa” (2015). Utwory tej poetki ukazały się także m.in. w publikacji „Działdowo, miasto moje a w nim…” (2016), „Nie całkiem umieramy czyli Działdowska Kuźnia Słowa pamięci Zbyszka Rzeszutko”- publikacji wspomnieniowej, oraz „Działdowska Kuźnia Słowa dzieciom” (2017). Była członkiem Jury podczas V Gminnego Przeglądu Grup Teatralnych o Puchar Wójta Gminy Działdowo w 2015. W 2016 otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim „O Miecz Św. Katarzyny Aleksandryjskiej”. Jej wiersz „Czas” został opublikowany z tomiku pokonkursowym. W 2019 wystąpiła w spektaklu poetyckim „24 wagoniki czasu”. W tym samym roku ukazał się jej zbiór wierszy „Jestem kobietą” – Sylwia Kaczmarczyk.

Sylwia Kaczmarczyk w bibliotece