XVIII Tydzień Bibliotek – 13 maja 2/3

#znajdzieszmniewbibliotece

Mieszkanka Burkatu, urodziła się we Wlewsku koło Lidzbarka Welskiego. Ukończyła technikum ekonomiczne i Studium Bibliotekoznawstwa w Olsztynie. Wieloletnia bibliotekarka i kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie. Członkini Działdowskiej Kuźni Słowa oraz Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie i Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie. Animatorka miejscowego życia kulturalnego, m.in. organizatorka Burkackich Biesiad Poetyckich. Współautorka licznych almanachów poezji: ciechanowskich, działdowskich, mławskich. Jako poetka debiutowała na łamach prasy lokalnej „Panorama Działdowska” oraz „Pod Krzyżem”. Autorka i współautorka tomików wierszy i prac pamiętnikarskich, które są jej drugą pasją. Obecnie przebywa na emeryturze. W roku 2021 ukazał się Jej trzeci tomik wierszy „…z zakamarków pamięci”– Bogumiła Stachowiak.

Bogumiła Stachowiak w bibliotece