XVIII Tydzień Bibliotek – 14 maja 3/3

Szanowni Państwo pozwólcie, że do naszego dzisiejszego grona pisarzy dołączy jeszcze jedna osoba. Tym razem mężczyzna.

Urodził się w Działdowie, gdzie nadal mieszka. Od 2014 roku należy do Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Poza pisaniem wierszy interesuje się sprzętem audio-video i komputerami. Lubi fantastykę i uwielbia gry komputerowe. Ma to odzwierciedlenie w jego utworach. Zadebiutował w „Portfelu Literackim” (2015). Jego wiersze były publikowane w lokalnej prasie oraz w książkach dla dzieci: „Vigusiowa Kuźnia Słowa” (2015) i „Działdowska Kuźnia Słowa dzieciom” (2017). Jest współautorem VIII Działdowskiego Almanachu Poezji „Każdy jest poetą swojego dnia” (2018) oraz publikacji wspomnieniowej „7 lat Powiatowych Wieczorów z Poezją” (2020). W 2017 roku podczas Powiatowych Wieczorów z Poezją prezentował swoje wiersze u boku aktorki Marty Kalmus – Jankowskiej. Ze swoją twórczością wychodził też do publiczności w ramach licznych przedstawień i widowisk przygotowywanych przez Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa. Zbiór wierszy „Alfa Centauri” to pierwsza autorska publikacja poety- #znajdzieszmniewbibliotece – Paweł Kamiński.

Paweł Kamiński trzymający swój tomik poezji :Alfa centauri"