XVIII Tydzień Bibliotek – 15 maja 3/4

Urodziła się w Pepłowie (woj. mazowieckie). Aktualnie mieszka w Działdowie, a przez dużą część roku w Rybnie. Należy do Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Jest także członkiem Związku Literatów Polskich. W 2010 otrzymała prestiżową działdowską nagrodę „Katarzynkę”. Wydała kilkanaście tomików poezji: „Chabry, kasztany, chryzantemy” (1997), „Moje zamyślenie” (1998), „Ścieżką wzdłuż tęczy” (1999), „Gdy nie przychodzi anioł …” (2000), „Smak głogu” (2001), „Aż usłyszałam wiatr …” (2003), „Wiersze dla Alicji” (2004), „Jeszcze biegnę” (2006), „Kiedy płacze bez” (2008), „Korowód” (2011), „Za rękę z Kalliope” (2014) oraz „Moje Hipokrene” (2017). Laureatka konkursów poetyckich. Była wieloletnią przewodniczącą jury w powiatowym konkursie poetyckim dla dzieci i młodzieży szkolnej „Złote Piórko”, organizowanym przez GOK w Płośnicy. Często zasiada w jury konkursów zarówno literackich jak i recytatorskich. Współredagowała kilka Działdowskich Almanachów Poezji. #znajdzieszmniewbibliotece – Hanna Jolanta Wiśniewska.

Hanna Jolanta Wiśniewska w  bibliotece